Spoločnosť ROEZ, s.r.o. je dlhoročným podporovateľom mladých talentov.

Jedným z nich je práve Patrícia Bátovská, ktorá sa zúčastnila expedície Arctic Expedition 2019.

 

„Volám sa Patrícia a mala som tú česť byť prvou Slovenkou, ktorá sa zúčastnila expedície  Climate Force,“ hovorí.

Tieto každoročne organizované expedície vedie Robert Swan, prvý človek na svete, ktorý pešo dosiahol oba zemské póly. Cieľom výprav je poskytnúť účastníkom potrebné znalosti o klimatických zmenách, pomáhať im zdokonaliť si vodcovské schopnosti a inšpirovať ich k tomu, aby spravili v oblasti ekológie viac a motivovali aj ostatných vo svojich krajinách a komunitách.

„Môžeme tak na vlastné oči vidieť topenie ľadovcov, pozorovať tamojšie živočíchy, ktorým pomaly berieme ich domov, diskutovať s odborníkmi o dopade klimatických zmien na ekosystémy, či spoznávať lokálnych obyvateľov. Toto malo na mňa, a aj všetkých ostatných 85 účastníkov, významný dopad a cítili sme ešte väčšie odhodlanie prispieť k pozitívnej zmene.

Rozhodli sme sa spoločne odštartovať projekt s novými eko-výzvami na každý mesiac, ktoré budeme šíriť cez sociálne siete, a tak inšpirovať čo najväčšie množstvo ľudí. Mne osobne táto expedícia dala veľmi veľa. Okrem teoretických znalostí a zručností je to tím ľudí z 27 krajín sveta s rovnakou motiváciou, cieľom a hlavne veľkým odhodlaním. Je skvelé vedieť, že takýto ľudia existujú a pomáhajú nám posúvať sa vpred,“ zhodnocuje.

 

Sme radi, že aj naša spoločnosť podporou Patrície aspoň malou troškou prispela k tomuto ušľachtilému cieľu.

foto